Kültür Kart Nedir?

Kültür Kartı Olan Kazanıyor!
Esenler Belediyesi'nin marka projelerinden olan kültür karta başvuru yapıp Esenler Kültür Sanat bülteninde yer alan programlara katılarak topladığınız puanlarla müzeleri Gezebilir yurtdışına çıkabilir sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz.

Kültür Kart Kullanım Kuralları

  • Kartınız size özeldir. Bir başkasının kullanımı durumunda üyelik, kart ve puanlarınız iptal edilecektir.
  • Kültür Kart sahibi olmak için 12 yaşını doldurmuş olmak gereklidir.
  • Birden fazla kart kullanımı veya başkasının kartının kullanımı tespitinde her iki kart sahibinin üyelik, puan ve kartları iptal edilecektir.
  • Etkinlik saatinden 15 dakika önce ve 15 dakika sonrasında puan toplama noktaları aktif olmaktadır. Bu zamanlardan daha önce ve daha sonra gelmeniz durumunda etkinlikten puan verilmeyecektir. Örneğin; 20:00’da KAZIM TÜRKER salonundaki etkinliğe 19:45 ile 20:15 arasında katılım sağlamalısınız. Bu zamanlardan önce ve sonra gelmeniz ve kartınızı okutmanız durumunda etkinlik puanı verilmeyecektir.
  • Puan toplama noktaları etkinlik kitapçığında yazılı salonlarda aktif olmaktadır. Farklı salonlarda okutulan kartlara puan verilmez.

Kültür Kart Puanları Nasıl Hesaplanır?
Etkinlik ve puan kazanımlar her ay yayınlanan Kültür Kitapçığından ilan edilmektedir. Kitapçıda ilan edilen puanlar uygulanmaktadır. Puan kazanımların etkinlikte kaldığınız süre kadar puan kazanırsınız. Örneğin; 60 dakika süreli 10 Puan olarak ilan edilen etkinlikte 50 dakika kalmanız durumunda 8 puan kazanabilirsiniz. 60 dakika ve üzerinden tam puan kazanırsınız. Örneğin; 20:00’da 60 dakika sürecek bir etkinliğin değerlendirmesini inceleyelim. Ahmet Bey 20:00’de yapılacak etkinliğe saat 19:50’de gelerek kartını ve çıkışta 21:20’de kartını okutmuştur. Etkinlikte 90 dakika kalmıştır. Etkinlik katılımı 60 dakika olarak değerlendirilmiş, 10 puan alacaktır. Ahmet Bey 20:00’da yapılacak etkinliğe saat 20:10 gelerek kartını okutmuş, 20:50’da çıkmış olsun. Ahmet Bey etkinliğe 50 dakika katılmış gözükmektedir. Etkinlik girişinde 15 dk tolerans verildiğinden etkinlik katılımı 20:00 olarak kabul edilir. Alacağı 8 puan olacaktır.

Kültür Kart Hediyelerini Nasıl Alırım?
Kültür Kart hediyeleri kulturkart.com.tr adresinden online alışveriş olarak alabileceksiniz. Hediye yeter puanına ulaştığınızda istediğiniz hediye puanınız ile satın alıp, kargo ile adresinize teslim edilecektir.

Önemli Not:
Esenler'de okuyan öğrenciler online kayıt formunu doldurduktan sonra katılacakları ilk programda kartlarını Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nden teslim alacaklardır. Online kayıt olan (sadece Esenler'de okuyan) öğrencilere özel 25 puan hediye verilecektir.
tüm kurumlar için en üst seviyeye çıkarmaktır.

Esenler Belediyesi’de yapılan çalışmalarda 2018 yılında beş aylık bir zaman içerisinde 4.900 vatandaş Kültür Kart sahibi olmuş ve bu üyelerin 4.400’ü aktif olarak etkinliklere katılmakta ve kartlarını kullanmaktadır.

x

Sepete 1 Adet Ürün Eklediniz

Sepet Sayfasına Git